Ulaşım
Metro Havaalanı Otobüs Vapur Taksi Durakları
Nereye Gidelim
ANKARA
Nöbetçi Eczaneler Vapur Saatleri
Nöbetçi Eczaneler Vapur
İzmir Haritası İzmir Fotoğrafları
İzmir Haritası İzmir Fotoğrafları
T.C Kimlik Posta Kodu
TC kimlik sorgulama posta kodu öğrenme
Milli Piyango
  A n k e t
İzmir.gen.tr'yi en çok hangi bölüm için ziyaret etmektesiniz?

Anket sonuçları
ido tarifesi 2014
 

:: Otobüs

Otobüs seferleri ile ilgili saatler, hat numarası, güzergah ve durak bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
:: Metro

Metro seferleri ve saatlerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
:: Vapur
Hafta içi ve Cumartesi günleri için tıklayınız.

Pazar günleri için tıklayınız.
:: Havaalanı
Havaş otobüs bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
:: Foça Vapur
Vapur bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Kert içinde toplu taşım olanakları son derece düzenli olup, tüm semtlere ulaşım kolaylıkla yapılabilmektedir. Şehir içinde ulaşım otobüs, metro ve feribot ile sağlanmaktadır. Bunun dışında Bornova-Karşıyaka,Bornova-Buca, Bornova-Gaziemir, Çiğli-Bornova, Balçova-İnciraltı gibi merkezi ilçeler arasında dolmuşlar ile ve yine şehir merkezinde Alsancak-Konak, Konak-Yenişehir, Konak-Kahramanlar semtleri arasında taksi-dolmuşlar ile ulaşım sağlanmaktadır.

KENT KART
İzmir toplu ulaşım sisteminde bütünlük sağlayan kentkart sistemi uygulanmaktadır. İzmir genelinde yaygın bayiliklere kart satışı ve kontör yüklemesi yapılabilmektedir. Kültürpark’a araçla ve İzmir Enternasyonal Fuarı döneminde ücretli olan yaya girişleri sırasında kent kart kullanılabilmektedir. Kentkart kullanımına ilişkin herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda, Cumhuriyet Bulvarı No:1 Konak adresinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye binası altındaki ‘Kentkart Kontrol Merkezi ’ne başvurabilirsiniz. Kentiçi ulaşımda kentkartın yanısıra, jetonlarda vapur ve metroda geçerlidir.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ

Hattın Uzunluğuna göre besleme ( B ), kısa ( 1 ) , orta ( 2 ) ve uzun ( 3 ) olarak adlandırılmış otobüslerde kademeli ödeme sistemi uygulanmaktadır.Örneğin gideceğiniz duraktan 1 ve 3 numaralı otobüsler geçiyorsa 1 kademeli olanı seçerek ulaşım için daha az ücret ödemiş olursunuz.

METRO

Metro İstasyonları : İzmir metrosunun 11.6 km'lik hattında Hatay/Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane,Hilal, Stadyum, Halkapınar, Bölge ve Bornova olmak üzere toplam 10 istasyon bulunmaktadır.

Sefer Sıklığı : 06.00-24.00 saatleri arasında hizmet veren metronun ortalama 10 dakika olan sefer aralığı yoğun saatlerde 5 dakikada bir'e inmektedir.Metro ile en uzun hat olan Üçyol'dan Bornova'ya 17 dakikada ulaşılmaktadır.

Metro Aktarma İstasyonları : Bornova/Halkapınar, Hatay/Üçyol aktarma istasyonlarında otobüs;Konak İstasyonu'nda ise hem otobüs hem de vapur bağlantısı vardır.

VAPURLAR / İSKELELER

Yolcu Vapur Seferleri: " Toplu Ulaşımda Bütünlük " amacıyla Körfez Vapurları'nın sayısı ve sefer sıklığı arttırıldı.Ulaşımda kolaylık ve rahatlık sağlandı.(Örneğin Karşıyaka ve Bostanlı ile Konak arasındaki sefer aralığı 15 dakikaya indirildi.)İskeleler yeniden düzenlendi.Bostanlı,Karşıyaka,Bayraklı,Alsancak,Pasaport,Konak,Göztepe ve Üçkuyular olmak üzere 8 iskeleden sefer yapılmaktadır.

Arabalı Vapur Seferleri : Üçkuyular ve Bostanlı iskeleleri arasında sürekli sefer yapan arabalı vapurla şehir içi trafiğine girmeden 25 dakikada ulaşım sağlanmaktadır.Bostanlı' dan ilk sefer hafta içi ve cumartesi günleri 06.50'de,pazar günü 11.00'de,son sefer ise her gün 23.30'dadır.Üçkuyular'dan hafta içi ve cumartesi 07.30'da,pazar günleri 11.40'da başlayan seferler 00.10'a kadar sürmektedir.Araba vapurlarının sefer aralığı talebin yoğun olduğu saatlerde 40 dakika,günün diğer zamanlarında ise saatte bir'dir. Üçkuyular ve Bostanlı iskelelerindeki aktarma istasyonlarına otobüslerle kolaylıkla ulaşılmaktadır.

GECEYARISINDAN SABAHA KADAR ULAŞIM HİZMETİ

24 saat çalışan otobüs ve vapur hatları koyularak gece yarısından sonra toplu taşım araçları ile ulaşım olanağı sağlanmıştır.
Buna göre ; otobüsler Konak başlangıçlı hatlar (Vapur İskelesi önünden hareket eder)
63 Konak - Bornova (Manavkuyu Yolu ile)
104 Konak - Buca (Eşrefpaşa yolu ile)
152 Konak-Gaziemir (Karabağlar yolu ile)
180 Konak-Balçova (İnönü Caddesi yolu ile)
Bu otobüsler ilk servislerine 00.25'te semtlerden,00.55 'de Konak'tan başlar ve 1 saat ara ile 05.55'e kadar devam eder.
Karşıyaka başlangıç hatları (Karşıyaka vapur iskelesi önünden hareket eder)
542 Karşıyaka-Çiğli (Girne Bulvarı yolu ile)
Bu otobüsler ilk seferlerine 00.25'de Karşıyaka'dan 00.55'de Çiğli' den başlarlar ve 1 saat ara ile 05.55'e kadar devam eder.

KAYIP EŞYA BÜROLARI
Belediye otobüslerinde unutulan eşyalar için öncelikle o hattın bağlı bulunduğu hareket memurluklarına ,sonuç alınamadığında ise ESHOT'un Yağhaneler Çinili Camii yanındaki kayıp eşya bürosuna başvurunuz.
Kayıp Eşya Bürosu : 44 Sokak No: 2 Yağhaneler-İZMİR
Telefon: 250 29 77

Metro Kayıp Eşya Bürosu: Metro A.Ş. Merkezi -Halkapınar
Telefon: 461 54 45/ 255

İZDENİZ (Vapurlar ve İskeleler )
Bostanlı Vapur İskelesi
Telefon : 330 89 22

Buradaki Bilgiler İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet kılavuzu broşüründen alınmıştır.
İzmir Büyükşehir Belediyesi - KONAK Telefon : 441 46 46 Faks : 446 48 18